Sukcesy uczniów szkoły w Strzegocicach

Oliwia Korda

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzegocicach z powodzeniem uczestniczyli w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się Oliwia Korda (kl. VII) i Tomasz Kozioł (kl. VIII). Oliwia została laureatką w konkursie z biologii, natomiast Tomek może poszczycić się tytułem finalisty konkursu z matematyki.

Gratulacje należą się także Victorii Socha za zajęcie pierwszego miejsca w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegu na 100 m i czwartego miejsca w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce w tej samej dyscyplinie.

- Cała społeczność szkolna szczególnie jest dumna z osiągnięć tych uczniów. Jako dyrektor szkoły wystąpię do Burmistrz Pilzna o przyznanie tym uczniom nagród za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie - mówi Marta Gmiterek, dyrektor szkoły w Strzegocicach.