Wielki finał Mikołajkowego Daru Serca - zebrano 15 tys. zł

Mikołajkowy Dar Serca 2022 Pilzno

Mieszkańcy miasta i gminy Pilzno znów udowodnili, że mają szczodre serca! Podczas wielkiego finału Mikołajkowego Daru Serca zebrano ok. 15 tys. zł. Aktualnie na koncie akcji jest 45 tys. zł, jednak ta kwota z pewnością będzie wyższa, ponieważ nie wpłynęły jeszcze wszystkie środki ze zbiórek szkolnych czy aukcji.

Słowa uznania należą się wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie. W śnieżną i wietrzną niedzielę wyjątkowym hartem ducha wykazały się Panie z KGW, które na rynku prowadziły kiermasz przygotowanych przez siebie przysmaków. Z kolei w hali LO zobaczyliśmy m.in. popisy artystyczne i sportowe, którym towarzyszyły liczne dodatkowe atrakcje.

Środki finansowe zbierano dla Stowarzyszenia "Ich Lepsze Jutro”, które objęło opieką dzieci z naszej gminy. W ramach działalności stowarzyszenia dzieci uczestniczą w zajęciach w Parkoszu, dzięki czemu nie muszą jeździć do Tarnowa czy Dębicy. Uczestnicy biorą udział w regularnych zajęciach terapeutycznych – indywidualnych i grupowych z zakresu terapii zajęciowej, fizjoterapii, integracji sensorycznej, arte i muzykoterapii, treningu umiejętności społecznych, oraz plenerze malarskim. Działania te pomagają dzieciom w codziennym życiu oraz nawiązywaniu nowych kontaktów z rówieśnikami.

Galeria zdjęć: https://pilzno.um.gov.pl/node/860