Deklaracja
Analiza stanu gospodarki
Druki do pobrania

KALENDARZ ODBIORU ODPADÓW
*więcej informacji po kliknięciu w nazwę miejscowości

Legenda:

Pilzno "A"
(Kliknij by zobaczyć ulice)
Bujnowskiego, Cicha, Dąbrowskiego, Grodzka, Grottgera, Grywałdzka, Kapuścińskiego, Karmelicka, Kilińskiego, Kochanowskiego, Kopernika, Króla Kaszubskiego, Kraszewskiego, Legionów, Lwowska, Mickiewicza, Nowa, "Oczyszczalnia", Paderewskiego, Podawle, Petrycego, Polna, Rynek, Słowackiego, Sobieskiego, Spółdzielcza, Staszica, Ściegiennego, Traugutta, Węgierska, "Skarpy", Zielona, Żeromskiego
Pilzno "B"
(Kliknij by zobaczyć ulice)
3-go Maja, Św. Ducha, Osiedle przy ul. 3-go Maja (Armii Krajowej, G. Andersa, Partyzantów, Wojska Polskiego), Akacjowa, Kazimierza Wielkiego, Koprowskiego, Kościuszki, Osiedle przy Kościuszki (Krasickiego, Ks. Wilka, Józefczyka, Marcjusza, Niepodległości, Skłodowskiej, Reja, Reymonta), Leśna, Witosa, Osiedle przy ul. Witosa (Kwiatowa, Ogrodowa, P. Tadeusza, Różana, Słoneczna)
Sołectwa
• Podlesie, Machowa, Księże Podlesie-Łęki Dolne
• Parkosz, Dobrków, Mokrzec, Gołęczyna
• Połomia, Gębiczyna, Jaworze Dolne, Jaworze Górne
• Lipiny
• Słotowa, Strzegocice, Bielowy
• Łęki Górne, Łęki Dolne
• Zwiernik

Coś brakuje na stronie?
Masz pytanie? Napisz:
odpadypilzno@gmail.com

JAK SEGREGOWAĆ?
Gdzie wystawiać pojemniki, z którego miejsca odbiór?

Worek niebieski - papier
Worek biały – szkło bezbarwne
Worek zielony – szkło kolorowe
Worek żółty – plastik, metal, opakowania wielomateriałowe
Worek brązowy – odpady biodegradowalne
Worek szary – popioły i żużle
Worek czarny – odpady zmieszane
Wrzucamy
- gazety, czasopisma
- zeszyty, książki
- kartony i opakowania tekturowe
- papier do pisania
- papierowe torby i worki
- papier pakowy
- ścinki drukarskie
- butelki ze szkła
- słoiki
- szklane talerze
- szklane wazony
- szklane opakowania po kosmetykach

UWAGA ! BARDZO WAŻNE:
Szkło bezbarwne wrzucamy do pojemnika białego,
Szkło kolorowe – do pojemnika zielonego
- puste butelki plastikowe po napojach (typu PET)
- plastikowe opakowania po szamponach, mydłach płynach do prania, mycia,
- plastikowe opakowania po żywności (np. kubki po jogurtach, margarynie
- plastikowe koszyczki po owocach
- opakowania po sokach, mleku
- puszki po napojach, konserwach
- kapsle, nakrętki ze słoików
- drobny złom i metale kolorowe
- owoce
- warzywa
- obierki
- pieczywo
- liście
- skorupki jajek
- opakowania drewniane
- skoszoną trawę
- fusy po kawie i herbacie
- popioły i żużle z Domowych palenisk
- opakowania zabrudzone olejami
- porcelana, talerze,
- potłuczone szyby,
- styropian opakowaniowy,
- śmiecie uliczne
- pampersy
- artykuły higieniczne (patyczki, wata)
- szkło zbrojone, lustra
- zabawki, gumy

Opakowania po lekach jak również przeterminowane leki, będzie można wrzucać do specjalnych pojemników ustawionych w Ośrodkach Zdrowia w Pilźnie w godzinach ich pracy.

GDZIE WYSTAWIAĆ POJEMNIKI, Z KTÓREGO MIEJSCA ODBIÓR ?

Właściciel nieruchomości obowiązany jest wystawiać pojemniki przeznaczone do zbierania odpadów komunalnych, przed wejście na teren nieruchomości od strony drogi publicznej w dniach odbioru odpadów najpóźniej do godziny 7:00. W przypadku kiedy nieruchomość nie graniczy bezpośrednio z drogą publiczną właściciel nieruchomości wystawia pojemniki do granicy z drogą publiczną.

W sytuacjach, gdy  warunki szlaku drogowego do nieruchomości oraz warunki pogodowe umożliwiają stały, bezkolizyjny i bezpieczny dojazd, a żaden z właścicieli nieruchomości, na której istnieje szlak drogowy nie zgłosił sprzeciwu co do dojazdu i wynikających dla nieruchomości skutków związanych z jego eksploatacją, odpady komunalne będą odbierane sprzed wejścia na teren nieruchomości od strony szklaku drogowego odpowiednio na zasadach wyżej określonych.

ODPADY BIODEGRADOWALNE…

Właściciele nieruchomości zamieszkałych o zabudowie jednorodzinnej mogą pozbywać się odpadów komunalnych ulegających biodegradacji oraz odpadów zielonych poprzez ich kompostowanie w przydomowych kompostownikach. W przypadku braku wyposażenia nieruchomości w kompostownik odpady biodegradowalne należy oddawać w workach koloru brązowego oznakowane napisem „ODPADY BIODEGRADOWALNE”.