Wiosenne strofy

Wierszowisko

W Domu Kultury w Pilźnie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski WIERSZOWISKO 6 pod hasłem ,,Wiosenne strofy’’ zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Wł. Jagiełły w Pilźnie. Patronat nad konkursem objęła Burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska. W konkursie zaprezentowało się 22 uczniów z szkół podstawowych gminy Pilzno. Recytatorzy zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności prezentując szeroki repertuar wierszy oraz fragmentów prozy o tematyce wiosennej. Jury w składzie: Maria Święch - przewodnicząca, Anna Błaś, Anna Garboś, Jadwiga Papiernik i Paulina Kurdziołek przyznało nagrody:

W kategorii klas I-III:

I miejsce: Jakub Ryba z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie (opiekun Edyta Jurczyńska)

II miejsce: Karol Gacek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwierniku  (opiekun Renata Gorczyca)

III miejsce: Alexander Trojan  z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie (opiekun Celina Tragarz)

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce: Filomena Ryba z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie (opiekun Agnieszka Pieniądz-Bęc)

II miejsce: Emilia Skarbek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łękach Dolnych (opiekun Barbara Mądro)

III miejsce: Zuzanna Maziarka z  Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrkowie (opiekun Katarzyna Florek)

W kategorii klas VII-VIII:

I miejsce: Kamila Chwistek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie (opiekun Maria Wojtuła)

II miejsce: Emilia Wadas z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaworzu Górnym (opiekun Dorota Wielgus)

III miejsce: Amelia Kudroń z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrkowie (opiekun Marta Cesarz).

Konkurs został przygotowany przez Jolantę Wnęk, zastępcę dyrektora szkoły, Bożenę Kubas, zastępcę dyrektora szkoły oraz Magdalenę Matusik.