Pikniki biegowe z Królewskim Pilznem

Działaj lokalnie Pilzno

W sobotę 9 września 2023 r. odbył się drugi z trzech zaplanowanych pikników realizowanych w ramach programu Działaj Lokalnie pn. "Pikniki biegowe z Królewskim Pilznem”. Tym razem zawody zlokalizowano na terenie Osady Słowiańskiej w Strzegocicach, a ich forma znacznie odbiegała od tradycyjnych zmagań sportowych.

Uczestnicy podczas tzw. biegu woja musieli sprostać nietypowym zadaniom jak rzut oszczepem czy posługiwanie się mieczem. Dodatkową atrakcją cieszącą się dużą popularnością były zawody łucznicze. Kulminacją pikniku było wręczenie pamiątkowych medali przez Burmistrz Ewę Gołębiowską. Dziękujemy Stowarzyszeniu Słowian Doliny Wisłoki Palana Gera za ciepłe przyjęcie oraz zagwarantowanie dzieciakom niezapomnianej zabawy. Po ostatnią część medalu zapraszamy na piknik finałowy, który odbędzie się w Pilźnie 07.10.23 r. Do zobaczenia!

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami: Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków, Gminą Jodłowa.